Спорт

19. Apr 2018 12:33

Игокеа победи на турнирот „Раснеме заедно“

Игокеа победи на турнирот „Раснеме заедно“

Кошаркарскиот клуб Игокеа е победникот на турнирот „Раснеме заедно“ кој изминатиот викенд се одржа во Куманово.

18. Apr 2018 15:04

Куманово го пречекува Гостивар во 5.коло од Суперлигата

Куманово го пречекува Гостивар во 5.коло од Суперлигата

Кошаркарите на Куманово утре го играат првиот Суперлигашки натпревар со тимот на Гостивар, од чиј исход може да има влијание која екипа ќе биде четвртопласирана на табелата.

12. Apr 2018 12:28

Утре започнува кошаркарскиот турнир „Раснеме заедно“

Утре започнува кошаркарскиот турнир „Раснеме заедно“

Кошаркарскиот клуб Пинк Пантери од Куманово овој викенд на 13,14 и 15-ти април го организира 7-миот традиционален Меѓународен кошаркарски турнир „Растеме Заедно“.

12. Apr 2018 12:12

Куманово му го нанесе првиот пораз на Работнички

Куманово му го нанесе првиот пораз на Работнички

Кошаркарите на Куманово одиграа одлично второ полувреме во кое успеаа да му го нанесат првиот пораз на тимот на Работнички од Скопје.

04. Apr 2018 14:51

Куманово денеска го пречекува АВ Охрид

Куманово денеска го пречекува АВ Охрид

Кошаркарите на Куманово денеска го играат првиот Суперлигашки наптревар на домашен терен против тимот на АВ Охрид.

03. Apr 2018 15:04

Прогласени спортистите за 2017 година

Прогласени спортистите за 2017 година

Aтлетичарката Матеја Ефремовска и велосипедистот Андреј Петровски се прогласени за спортисти на Општина Куманово за 2017 година.

29. Mar 2018 12:29

23 медали за кумановските џиу-џицу борци

23 медали за кумановските џиу-џицу борци

Изминатиот викенд во Велес се одржа државното првенство во Бразилска џиу-џица, каде што кумановскиот клуб „Стронгест енд Рутс“ освоија 23 медали.

16. Mar 2018 12:07

Ракометарите го пречекуваат Спартак, ракометарките домаќини на Гевгелија

Ракометарите го пречекуваат Спартак, ракометарките домаќини на Гевгелија

Двете ракометни екипи од Куманово, овој викенд играат на домашен терен, каде што МРК Куманово го пречекува тимот на Спартак а ЖРК Куманово игра против последнопласираната Гевгелија.

16. Mar 2018 11:55

Кошаркарите утре му гостуваат на Пелистер

Кошаркарите утре му гостуваат на Пелистер

Кошаркарите на Куманово утре и гостуваат на екипата на Пелистер.

16. Mar 2018 11:31

ФК Куманово Еуроспорт освои прво место на „Пандев Куп 2018“

ФК Куманово Еуроспорт освои прво место на „Пандев Куп 2018“

Во организација на ФК Академија Пандев, изминатиот викенд се одржа „Пандев Куп 2018“ каде што Куманово Еуроспорт го освои првото место.

« Прва ‹ Претходна 123257258259 Следна › Последна »