Спорт

26. Feb 2018 17:21

Куманово извојуваше победа во дербито против Пелистер

Куманово извојуваше победа во дербито против Пелистер

Ракометарките на Куманово успешно ја отворија проелтната сезона во суперлигашката елита со победа на домашен терен против незгодниот состав на Пелистер од Битола со 28-27.

26. Feb 2018 15:15

ФК Карпош 93 прв на турнир во Лесковац

ФК Карпош 93 прв на турнир во Лесковац

Фудбалерите на Карпош 93 учествуваа на турнир Србија, каде што во финалниот меч после пенали го освоија првото место.

16. Feb 2018 14:35

Куманово засилен со Ѓекиќ ќе го напаѓа Купот

Куманово засилен со Ѓекиќ ќе го напаѓа Купот

Кошаркарскиот клуб Куманово денеска ги започнува натпреварите во Купот на Македонија. Денеска за противник ја имаат екипата на Гостивар.

13. Feb 2018 16:33

Три ракометарки од Куманово на репрезентативниот список

Три ракометарки од Куманово на репрезентативниот список

Селекторот на женската Македонска репрезентација Јулијана Дамчевска го објави проширениот список на младинските репрезентативки, меѓу кои се најдоа и три ракометарки на ЖРК Куманово.

12. Feb 2018 21:25

Одличен настап на ракометарките во Лесковац

Одличен настап на ракометарките во Лесковац

Ракометарките на Куманово за време на викендот имаа успешни настапи во соседна Србија.

09. Feb 2018 13:59

Куманово денеска му гостува на МЗТ Скопје

Куманово денеска му гостува на МЗТ Скопје

Кошаркарите на Куманово денеска и гостуваат на екипата на МЗТ Скопје Аеродром во рамките на 16.коло од Првата кошаркарска лига.

08. Feb 2018 12:39

Пет кошаркари на Куманово на поширокиот репрезентативен список

Пет кошаркари на Куманово на поширокиот репрезентативен список

Селекторот на Македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков денеска го објави поширокиот список со 23 кошаркари, меѓу кои се најдоа пет кошаркари на Куманово.

02. Feb 2018 21:17

Пинк Пантери ги продолжуваат натпреварите во Третата лига

Пинк Пантери ги продолжуваат натпреварите во Третата лига

Кошаркарскиот клуб Пинк Пантери продолжуваат со натпреварите до Третата кошаркарска лига.

02. Feb 2018 21:04

РК Карпош Вардар го освои турнирот „Еден живот една љубов“

РК Карпош Вардар го освои турнирот „Еден живот една љубов“

Ракометарите на Карпош Вардар родени 2004 година и помлади го освоија тунирот „Еден живот една љубов“, со што покажаа дека се работи за одлична генерација која има блескава иднина.

02. Feb 2018 20:38

Куманово стигна до десеттата победа домашното првенство

Куманово стигна до десеттата победа домашното првенство

Кошаркарите на Куманово ја забележаа десеттата победа во првенството, одкако денеска беа подобри од Струмица со резултат 93-76.

« Прва ‹ Претходна 123256257258 Следна › Последна »