Спорт

13. Jan 2010 14:02

Бензема разочаран од Реал

Бензема разочаран од Реал

Напаѓачот на Реал Мадрид Карим Бензема не е задоволен со својот статус во „кралскиот клуб“.

13. Jan 2010 13:55

Фудбалерите најголеми криминалци

Фудбалерите најголеми криминалци

На првото место од спортисти - криминалци е О.Џ. Симпсон, веднаш по него е Мајк Тајсон, а на следните осум места се се самите фудбалери.

13. Jan 2010 13:41

Фергусон има 75 милиони фунти за трошење

Фергусон има 75 милиони фунти за трошење

Алекс Фергусон тренерот на Манчестер Јунајтед на располагање ќе има 75 милиони фунти во зимскиот преоден период како би ја засилил екипата, а на власниците да им помогне да ги привлечат инвеститорите.

11. Jan 2010 17:16

Дрогба на мета на терористички напад

Дрогба на мета на терористички напад

Според зборовите на селекторот на Брегот на Слоновата Коска Вахида Халиходжица, Дрогба е мета на следен терористички напад.

08. Jan 2010 21:59

Барселона најдобра во светот

Барселона најдобра во светот

Барселона е најдобриот клуб во светот во годината што помина, додека Партизан е најдобро рангираниот српски клуб на листата на Меѓународната федерација за фудбалска историја и статистика. Од македонските претставници, Работнички е на 254 место од најдобрите 350 клубови.

05. Jan 2010 01:23

Кошаркарките стартуваат со натпревар во Купот

Кошаркарките стартуваат со натпревар во Купот

Кошаркарките на Куманово, оваа сезона ќе ја започнат со натпреварување во Купот на Македонија.

04. Jan 2010 14:31

Стартуваше Дакар релито

Стартуваше Дакар релито

Пред 2 дена стартуваше релито Дакар. Toa е создадено пред 31 година како рели Париз - Дакар, а минатата година поради терористички закани, за прв пат е возено во Јужна Амeрика.

31. Dec 2009 18:06

Л'Екип: Болт е најдобриот спортист на светот во 2009

Л'Екип: Болт е најдобриот спортист на светот во 2009

Јамајканскиот алтетичар Усеин Болт денеска втор пат по ред е прогласен за надобар спортист на светот во изборот на францускиот спортски дневник Л'Екип.

28. Dec 2009 15:32

Кошаркарите на Куманово шампиони во есенскиот дел на сезоната

Кошаркарите на Куманово шампиони во есенскиот дел на сезоната

Кошаркарите на Кумнаново вчера издвојуваа убедлива победа против АБА од Струмица. Со резултат од 97:59, Куманово со победата стана шампион во есенскиот дел од првенството.

27. Dec 2009 13:37

Дијара заминува за Турција

Дијара заминува за Турција

Напаѓачот на црно-белите Ламин Дијара најверојатно во идните неколку дена ќе замине во турскиот Гацијантеп.

« Прва ‹ Претходна 123...255256257258 Следна › Последна »