Спорт

26. Dec 2009 16:50

Кошаркарско дерби Куманово - АБА Струмица

Кошаркарско дерби Куманово - АБА Струмица

Кошаркарите на Куманово есенскиот дел од првенството го завршуваат на домашен терен. Утре ја пречекуваат екипата на АБА Струмица.

26. Dec 2009 15:13

Пандев се враќа во Интер

Пандев се враќа во Интер

Фудбалскиот репрезентативец Горан Пандев (26) во текот на јануари идната година ќе ги зајакне редовите на  италијанскиот фудбалски првак Интер.

25. Dec 2009 16:22

Роналдо е подобар од Меси

Роналдо е подобар од Меси

Во Мадрид се малку љубоморни на титулата на Барселона и Лео Меси. Според шпанскиот дневник „Марка“ кој направил споредба на двата играчи, победата за нијанса ја зема Кристијано Ронално. Инаку за „Марка“ постои приказна дека е близок со кралскиот клуб.

24. Dec 2009 13:46

Горан Пандев си замина од Лацио

Горан Пандев си замина од Лацио

Македонскиот фудбалер Горан Пандев го раскина договорот со италијанскиот клуб Лацио и од денеска е слободен играч. Судот во Рим се изјасни во негова полза и конечно тука завршува судскиот спор кој се водеше подолго време.

23. Dec 2009 12:49

Роналдо до најубав гол годинава

Роналдо до најубав гол годинава

Голот на Кристијан Роналдо што во дресот на Манчестер-јунајтед го постигна против Порто, е прогласен за најубав во 2009  на церемонијата на ФИФА.

23. Dec 2009 12:30

Федерер и Вилијамс најдобри тенисери во 2009 година

Федерер и Вилијамс најдобри тенисери во 2009 година

Рожер Федерер и Серена Вилијамс се прогласени за најдобри тенисери во 2009 година од страна на  Меѓународната тениска федерација - ИТФ.

23. Dec 2009 02:25

Шумахер се врати во Формула 1

Шумахер се врати во Формула 1

Последните три години ја повратив енергијата и спремен сум за сериозни работи - изјави Шумахер.

23. Dec 2009 02:21

Ана Ивановиќ тренира со нов кондиционен тренер

Ана Ивановиќ тренира со нов кондиционен тренер

Ана Ивановиќ од денеска ангажирала нов кондиционен тренер, Австралијанецот, Демијан  Прасада.

22. Dec 2009 00:00

Меси фудбалер на годината

Меси фудбалер на годината

 Дваесет и двегодишниот Аргентинец, Лионел Меси, играч на Барселона е добитник на наградата за најдобар фудбалер во 2009 година во изборот на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА).

21. Dec 2009 00:00

Кире Лазаров спортист на годината

Кире Лазаров спортист на годината

Капитенот на ракометната репрезентација на Македонија Кире Лазаров е прогласен за спортист на годината и за најуспешен спортист во странство на манифестацијата Спортски оскар 2009, што синоќа се одржа во салата Борис Трајковски во Скопје.

« Прва ‹ Претходна 123256257258 Следна › Последна »