Спорт

21. Dec 2009 00:00

Македонија на 65-тото место на ФИФА рејтинг листата

Македонија на 65-тото место на ФИФА рејтинг листата

Македонската фудбалска репрезентација 2009 година ја завршува на 65 место на листата на Светската фудбалска асоцијација - ФИФА

21. Dec 2009 00:00

Милано рангиран помеѓу најлошите клубови во светот

Милано рангиран помеѓу најлошите клубови во светот

Го делат името со славниот италијански клуб, но тука престанува секоја сличност. Со една победа и 16 порази во моментов се рангирани помеѓу најслабите клубови во светот - пишува goal.com на својата страница.

21. Dec 2009 00:00

Снегот одложи четири натпревари во Серија А

Снегот одложи четири натпревари во Серија А

Невремето што ја зафати Европа и изобилството снег на терените не дозволи да се одиграат четири натпревари од 17. коло од Италијанското фудбалско првенство. Одложени се натпреварите: Фиорентина – Милан, Болоња – Аталанта, Џенова – Бари и Удинезе – Каљари.

21. Dec 2009 00:00

Милениум на гости во Куманово

Милениум на гости во Куманово

Во спортска сала Куманово утревечер ќе се одигра кошаркарскиот натпревар помеѓу Куманово и Милениум, Струмица. Почетокот на дербито е закажано за 20:15 часот.

12. Dec 2009 00:00

Куманово го победи Милениум

Куманово го победи Милениум

Кошаркарите на Куманово, синоќа ја победија екипата на Милениум од Струмица. Со резултат од 75:59 кумановчани извојуваа уште една убедлива победа.

16. Nov 2009 00:00

Ракометарите го пречекуваат Младост

Ракометарите го пречекуваат Младост

Ракометарите на Куманово денеска(18:30) ја пречекуваат екипата на Младост 09. Гостите од Богданци во последните десетина години се пласираат меѓу првите четири екипи во најквалитетното првенство, така да се очекува интересен и неизвесен меч.

16. Nov 2009 00:00

Вело М освои три медали во Скопје

Вело М освои три медали во Скопје

Велосипедистите на Вело-М од Куманово постигнаа одлични резултати на велосипедската ноќна трка „Ослободување на Скопје„ што се одржа низ улиците на Скопје.

16. Nov 2009 00:00

Ракометарите успешни, кошаркарите поразени

Ракометарите успешни, кошаркарите поразени

Ракометарите на Куманово во дуелот со РК Партизан - Кичево, издвојуваа убедлива победа. Со резултат 39:24 (18:8) само ја потврдија својата супериорност.

« Прва ‹ Претходна 123256257258 Следна › Последна »