Спорт

01. Feb 2018 14:25

Куманово во петок ја пречакува Струмица

Куманово во петок ја пречакува Струмица

Кошаркарите на Куманово утре во Спортската сала ја пречекуваат екипата на Струмица.

24. Dec 2017 17:27

Куманово со победа ја завршува 2017 година

Куманово со победа ја завршува 2017 година

Кошаркарите на Куманово забележаа победа во последното коло за оваа година, и го совладаа Гостивар со резултат 84-89.

23. Dec 2017 18:55

На градскиот базен се одржа Новогодишен пливачки маратон

На градскиот базен се одржа Новогодишен пливачки маратон

Околу 80 медали во разни дисциплини освоија најдобрите учесници на Новогодишниот пливачки маратон, кој денеска се одржа на затворениот базен во Куманово.

23. Dec 2017 12:11

Куманово ја завршува полусезоната во Гостивар

Куманово ја завршува полусезоната во Гостивар

Кошаркарите на Куманово денеска од 18 часот го играат последниот натпревар за оваа календарска година, против тимот на Гостивар.

16. Dec 2017 23:34

Куманово убедлив против дебитантот Блокотехна

Куманово убедлив против дебитантот Блокотехна

Кошаркарите на Куманово забележаа битна победа во домашното првенство одкако беа подобри од тимот на Блокотехна со резултат 92-79.

15. Dec 2017 14:10

Спортска сабота во Куманово: МРК, ЖРК, ККК и Пинк Пантери утре ги пречекуваат своите противници

Спортска сабота во Куманово: МРК, ЖРК, ККК и Пинк Пантери утре ги пречекуваат своите противници

Утре во Куманово не очекува спортска сабота, каде што кошаркарскиот третолигаш Пинк Пантери, кошаркарите, ракометарите и ракометарките на Куманово ќе го играат својот првенствен натпревар.

11. Dec 2017 12:07

РК Карпош триумфираше во тежок натпревар против Ангели

РК Карпош триумфираше во тежок натпревар против Ангели

Машкиот ракометен клуб Карпош - Вардар забележа нова победа во Јуниор лигата против тимот на Ангели од Скопје со резултат 25-22.

10. Dec 2017 15:04

Нова победа на ракометарките во Гевгелија

Нова победа на ракометарките во Гевгелија

Ракометарките на Куманово по убедливиот пораз од Вардар, се вратија на победничките патеки одкако забележаа победа против тимот на Гевгелија со резултат 23-19.

10. Dec 2017 12:33

Куманово забележа убедлива победа против Шкупи

Куманово забележа убедлива победа против Шкупи

Кошаркарите на Куманово забележаа победа на гостувањето во Чаир против тимот на Шкупи со резултат 69-95.

04. Dec 2017 11:25

Куманово го победи Металург, утре го пречекуваат шампионот Вардар

Куманово го победи Металург, утре го пречекуваат шампионот Вардар

Ракометарките на Куманово извојуваа многу значајна победа против тимот на Металург со резултат 23:22.

« Прва ‹ Претходна 1234...256257258 Следна › Последна »