Вести

20. Mar 2018 12:51

Денес почнува пролетта, а викендов летно сметање на времето

Денес почнува пролетта, а викендов летно сметање на времето

 Денеска и календарски започнува пролетта, а во недела летното сметање на времето.

19. Mar 2018 23:01

Жителите на Никола Тесла седум дена без вода, обвини ВМРО-ДПМНЕ

Жителите на Никола Тесла седум дена без вода, обвини ВМРО-ДПМНЕ

Жителите на улицата „Никола Тесла“ со денови немаат вода поради неодговорното однесување на јавното претпријатие „Водовод“ и локалната власт, обвини ВМРО-ДПМНЕ.

19. Mar 2018 11:35

Две момчиња истепани во центарот на Куманово

Две момчиња истепани во центарот на Куманово

Две момчиња завршиле во болница откако ноќеска биле претепани во центарот на Куманово.

19. Mar 2018 08:31

АД за станбен и деловен простор во Куманово доби нов директор

АД за станбен и деловен простор во Куманово доби нов директор

Русе Димовски е назначен за в.д. директор на Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор во Куманово.

19. Mar 2018 08:10

Охридска банка организира крводарителска акција во Куманово

Охридска банка организира крводарителска акција во Куманово

Под мотото „Дарувај крв, спаси живот“, Охридска банка Сосиете Женерал и Црвен крст организираат крводарителска акција во Куманово.

16. Mar 2018 11:48

Камион удрил во кабина за пасошка контрола и повредил полицаец

Камион удрил во кабина за пасошка контрола и повредил полицаец

Полицаец од граничниот премин Табановце завршил во болница, откако во кабината за пасошка контрола во која работел удрил камион.

16. Mar 2018 10:24

Промовиран проектот „WE MAKE: Женско претприемништво во Македонија за конкурентност“

Промовиран проектот „WE MAKE: Женско претприемништво во Македонија за конкурентност“

Проектот „WE MAKE: Женско претприемништво во Македонија за конкурентност“, финансиран од Европската Унија, спроведуван од ГТФ Иницијативата за одржлив раст од Хрватска, заедно со Здружението на бизнис жени од Република Македонија, беше промовиран во Скопје.

16. Mar 2018 08:58

Показна вежба по прва помош во случај на сообраќајка

Показна вежба по прва помош во случај на сообраќајка

Волонтерите од Црвен крст во соработка отсекот за превенција при СВР Куманово, вчера на Градскиот плоштад оддржаа показна вежба по прва помош во случај на сообраќајна несреќа.

15. Mar 2018 09:54

Во пожар во куќа повредена жена

Во пожар во куќа повредена жена

С.К.(60) од Куманово се здобила со изгореници по телото, откако во нејзината куќа избувнал пожар.

15. Mar 2018 08:45

Последен ден за поднесување на Годишна даночна пријава

Последен ден за поднесување на Годишна даночна пријава

Денеска (15 март) е последен ден за поднесување на Годишната даночна пријава за утврдување на персоналниот данок на доход и пријавување на приходите кои граѓаните ги оствариле во изминатата 2017 година.

« Прва ‹ Претходна 123161916201621 Следна › Последна »