Вести

14. Mar 2018 21:53

Ограбена старица во својот дом

Ограбена старица во својот дом

Разбојник нападнал и ограбил старица во нејзиниот дом во населбата Иго Тричковиќ.

14. Mar 2018 11:41

Заминале во Шутка да ја видат ќерката, зетот ги претепал

Заминале во Шутка да ја видат ќерката, зетот ги претепал

Д.Ш. (42) од Куманово, пријавил дека синоќа околу 20.00 часот во населбата Шуто Оризари, тој и неговото семејство биле физички нападнати од Б.Џ. (22) од Скопје и уште неколку непознати лица.

14. Mar 2018 10:54

Куманово и Босилеград ќе соработуваат на заеднички проекти

Куманово и Босилеград ќе соработуваат на заеднички проекти

Куманово и Босилеград ќе соработуваат на културен план и ќе аплицираат за реализација на инфраструктурни проекти, информираа денеска градоначалниците, Максим Димитриевски и Владимир Захариев.

13. Mar 2018 15:02

Кумановската болница ќе добие центар за помош на жртвите на сексуално насилство

Кумановската болница ќе добие центар за помош на жртвите на сексуално насилство

Во општите болници Куманово, Тетово и Клиниката за гинекологија во Скопје ќе се отворат центри за помош на жените жртви на сексуално насилство.

13. Mar 2018 10:17

Паднал плафон на аптека од синоќешното невреме

Паднал плафон на аптека од синоќешното невреме

Паднал плафон на аптека на улицата „Гоце Делчев“ во Куманово од силното невреме што синоќа го зафати Куманово.

12. Mar 2018 11:57

Училниците во Соколана ќе добијат парно греење од јапонска донација

Училниците во Соколана ќе добијат парно греење од јапонска донација

Дисперзираните паралелки на основното училиште „Браќа Миладиновци“, кои се сместени во објектот до Техничкото училиште „Наце Буѓони“, ќе добијат централно греење со помош од јапонската влада.

12. Mar 2018 09:26

Приведени девет жени во угостителски објект во Слупчане

Приведени девет жени во угостителски објект во Слупчане

Во угостителски објект во Слупчане затекнати се девет женски лица, од кои три од Република Македонија и шест девојки од Албанија и Косово, кои се лишени од слобода.

10. Mar 2018 22:29

Анѓушев им порача на бизнисмените да препознаат дека е време за инвестиции

Анѓушев им порача на бизнисмените да препознаат дека е време за инвестиции

Со предвидените мерки во владиниот План за економски раст, бизнисмените треба да препознаат дека е време за инвестиции, изјави вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев на денешната средба со кумановските стопанственици.

10. Mar 2018 21:47

Истекува рокот за поднесување годишни даночни пријави

Истекува рокот за поднесување годишни даночни пријави

 Граѓаните имаат уште една седмица, до 15 март да ги пријават приходите во Управата за јавни приходи.

09. Mar 2018 16:57

Роденденски попусти во „Матеа-стил“

Роденденски попусти во „Матеа-стил“

Роденденски попусти и изненадувања нуди реномираниот салон за мебел „Матеа-стил“ по повод 5. роденден. За своите редовни потрошувачи и за сите граѓани, во текот на месецот овозможува пониски цени за готовинско плаќање на одредени модели и експонати, како и поволности за плаќање на рати на целиот асортиман.

« Прва ‹ Претходна 123161916201621 Следна › Последна »