Вести

09. Mar 2018 10:30

ВМРО-ДПМНЕ избира нов претседател на општинскиот комитет во Куманово

ВМРО-ДПМНЕ избира нов претседател на општинскиот комитет во Куманово

До недела трае пријавувањето за претседатели на општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ во 76 општини во Република Македонија, меѓу кои и во Куманово.

09. Mar 2018 09:22

СВР Куманово ќе добие портпаролка

СВР Куманово ќе добие портпаролка

Мирсаде Фејзули ќе биде портпаролка на Секторот за внатрешни работи Куманово.

09. Mar 2018 09:00

Седма седница на Советот на Општина Куманово

Седма седница на Советот на Општина Куманово

Советот на Општина Куманово, во среда (14 март), ќе одржи редовна седница.

08. Mar 2018 14:04

Двајца повредени при судир на две возила на патот Куманово – Крива Паланка

Двајца повредени при судир на две возила на патот Куманово – Крива Паланка

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи денеска во 11.50 часот  на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка, на местото „Ливади“.

08. Mar 2018 10:10

Со мерцедел удрил во 7 годишно дете во Средорек

Со мерцедел удрил во 7 годишно дете во Средорек

Седум годишно дете синоќа е тешко повредено откако го удрил автомобил во населбата Средорек.

08. Mar 2018 09:53

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ за Меѓународниот ден на жената

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ за Меѓународниот ден на жената

  Од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Куманово, на сите жени им го честитаат 8 Март- Меѓународен ден на жената.

08. Mar 2018 09:32

Марш за родова рамноправност во Куманово

Марш за родова рамноправност во Куманово

На Градскиот плоштад во Куманово денеска во 12 часот ќе се одржи Марш за родова рамноправност.

08. Mar 2018 09:01

Браните Липково и Глажња преполни, постои ли опасност од поплави

Браните Липково и Глажња преполни, постои ли опасност од поплави

Акумулационите езера Липково и Глажња, од каде Куманово се снабдува со вода за пиење се преполни со вода, која се прелева преку браните.

 
07. Mar 2018 16:43

Пензионерска музичко-поетска вечер

Пензионерска музичко-поетска вечер

Здружението на пензионери Куманово, вечерва организира музичко-поетска вечер по повод празникот на жената Осми март.

07. Mar 2018 15:54

Дома чувал оружје и муниција

Дома чувал оружје и муниција

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против А.А. (47) од с. Оризаре, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи.

« Прва ‹ Претходна 1234...161916201621 Следна › Последна »