05. Mar 2018 12:45 Прегазен пешак во Умин Дол

Едно лице е тешко повредено откако во него удрил автомобил на стариот пат Куманово-Скопје, во селото Умин Дол.

Thumbnail

Сообраќајната несреќа се случила вчера во 19.20 часот на регионалниот пат Куманово-Скопје, кога патничко возило Фолксваген- Голф со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Б.(57) од с.Орланци, општина Арачиново, удрило во пешакот П.К.(40) од с.Умин Дол.

Од ударот пешакот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Општта болница Куманово, но поради сериозноста на повредите бил префрлен во Ургентен центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

 Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Куманово.