Забава

23. Feb 2018 09:54

Слаѓа Делибашиќ утревечер во клубот „Инфинити“

Слаѓа Делибашиќ утревечер во клубот „Инфинити“

Слаѓа Делибашиќ, поранешна пејачка на групата Џогани, утревечер (сабота) гостува во клубот „Инфинити“ во Куманово.

08. Feb 2018 17:07

Ана Николиќ и Раста одржуваат концерт во Скопје, Тајзи и Спејко специјални гости

Ана Николиќ и Раста одржуваат концерт во Скопје, Тајзи и Спејко специјални гости

Еден од највлијателните и најквалитетните музички звезди на Балканот Раста и една од најактуелните пејачки Ана Николиќ ќе одржат голем музички спектаткл на 16.февруари во ВИП арената / Борис Трајковски.

08. Feb 2018 13:27

Гаги од „Фанки Џи“ во сабота настапува во клубот „Инфинити“

Гаги од „Фанки Џи“ во сабота настапува во клубот „Инфинити“

Српскиот пејач и танчер, основач на групата „Фанки Џи“, Гаги Џогани, во сабота ќе гостува во ново отворениот клуб „Инфинити“ во Куманово.

22. Dec 2017 17:41

Преработка на „Прошета се Јовка Кумановка" во изведба на Хабанера бенд

Преработка на „Прошета се Јовка Кумановка

Кумановскиот музички состав, Хабанера бенд објави ново видео каде што во џез верзија ја изведуваат познатата македонска народна песна „Прошета се Јовка кумановка“.

15. Dec 2017 21:02

„Оно мало среќе“ нов албум на Здравко Чолиќ

„Оно мало среќе“ нов албум на Здравко Чолиќ

Балканската музичка ѕвезда Здравко Чолиќ издаде нов албум под наслов „Оно мало среќе“.

27. Oct 2017 16:32

„Нокаут“ ќе пее за 11 Ноември

„Нокаут“ ќе пее за 11 Ноември

Групата „Нокаут“, Бени Шакири, Ивона Јовановиќ, Мартинијан Кириловски и Марио Ангеловски ќе настапат на градскиот плоштад во Куманово, по повод Денот на градот - 11 Ноември.

06. Oct 2017 14:22

Мартинијан вечерва настапува на Макфест

Мартинијан вечерва настапува на Макфест

Вечерва се одржува втората вечер на Макфест, а свој настап ќе има и кумановецот Мартинијан Кириловски кој ќе се претстави со песната Дождови.

28. Sep 2017 09:25

Нов албум и турнеја на кумановскиот бенд KHARA

Нов албум и турнеја на кумановскиот бенд KHARA

Кумановската рок група KHARA издаде нов, втор по ред албум.

22. Aug 2017 17:06

Душан Свилар ѕвезда на годинешниот Тамбурашки фестивал

Душан Свилар ѕвезда на годинешниот Тамбурашки фестивал

Српскиот пејач Душан Свилар е ѕвезда на на 13-Меѓународниот тамбурашки фестивал што викендов ќе се одржи во комплексот Касапски круг во Куманово.

21. Jul 2017 12:20

„Пиволенд“ во Скопје со богата музичка понуда

„Пиволенд“ во Скопје со богата музичка понуда

САФ, Ван Гог, Неверне Бебе, Сарс, Негатив ќе настапат на десеттиот роденден на Пиволенд, кој традционално ќе се одржи на Скопското кале, од 7. до 12. август.

« Прва ‹ Претходна 123169170171 Следна › Последна »