Забава

19. Jan 2010 02:25

Хулио Инглезиас 15 години без секс?

Хулио Инглезиас 15 години без секс?

Иако има 66 години сепак се уште важи за еден од најголемите заводници на планетата, славниот и шармантен пејач призна дека веќе во неговиот живот нема простор за сексуалното задоволство, кое некогаш за него било нешто без кое не можел да живее.

14. Jan 2010 15:44

Бред Пит и Анџелина Џоли со донација од милион долари за Хаити

Бред Пит и Анџелина Џоли со донација од милион долари за Хаити

И покрај домашните проблеми кои секојдневно ги има најпопуларниот холивудски пар Енџи (34) и Бред (46)  не забораваат на хуманоста во моментот кога е најпотребна.

13. Jan 2010 15:37

Испеан албумот за Тоше

Испеан албумот за Тоше

На роденденот на 25. јануари на нашата најголема и најдрага звезда Тоше во продажба ќе излезе албум со негови песни кои до сега не беа објавени.

13. Jan 2010 15:31

Џони Деп во Србија

Џони Деп во Србија

Џони Деп  пристигнa во Србија каде ќе биде специјален  гостин на режисерот  Емир Костурица на третото издание на фестивалот Кустендорф.

13. Jan 2010 15:26

Тони Цетински за прв пат во Белград

Тони Цетински за прв пат во Белград

Тони Цетински еден од најпопуларните хрватски пејачи за прв пат настапува во Белград и тоа на 14. февруари денот на вљубените.

13. Jan 2010 15:24

„Во појасот Газа откриени антички предмети“

„Во појасот Газа откриени антички предмети“

Повеќе од илјада парчиња на антички пари и предмети настанати 300 години пред наша ера се пронајдени на југот на појасот Газа. Најзначајни предмети се сребрените големи и мали антички  пари.

11. Jan 2010 14:47

Фидел Кастро имал 35.000 љубовници

Фидел Кастро имал 35.000 љубовници

Четириесет години Фидел Кастро секојдневно нарачувал жена за појадок, ручек и  вечера. Кубанскиот диктатор се истакнува како најголемиот љубовник на сите времиња, според неговиот автобиограф.

11. Jan 2010 14:37

Пирамидите не ги граделе робови

Пирамидите не ги граделе робови

Група египедски архиолози тврдат дека високите и прецизните пирамиди од градот Гизи не биле изградени од робови туку од слободни работници кои вешто ја завршиле својата работа, која претставува енигма со векови.

11. Jan 2010 14:33

Жизел Бундшен најплатена манекенка во светот

Жизел Бундшен најплатена манекенка во светот

Бразилката манекенка Жизел Бундшен, четврата година по ред важи за најплатена манекенка во светот, а по неа следуваат Хајди Клум, Кејт Мос и Адриана Лима. Нејзината заработувачка  изнесува 35 милиони долари.

09. Jan 2010 00:18

Северина ги извадила силиконите од усните

Северина ги извадила силиконите од усните

Хрватската поп ѕвезда Северина непосредно пред својот настап во Белградска арена ги извадила силиконите. Како што објавува српскиот весник Блиц на фотографиите од тој настап можел да се забележи големиот белег на горната усна на пејачката за која естетските хирурзи тврделе дека станува збор за набор на нејзините усни кој е последица од вадење на силиконите.

« Прва ‹ Претходна 123...168169170171 Следна › Последна »