Забава

08. Jan 2010 22:09

Видео игрите поинтересни од филмовите

Видео игрите поинтересни од филмовите

Во изминатата 2009 година Британците своето внимание го насочиле кон видео игрите и тоа ги чинело неверојатни 1,73 милијарда фунти. Тие во изминативе 12 месеци оваа забава ја сметале за покреативна од пасивното седење и гледање филм.

08. Jan 2010 14:28

Парис Хилтон конечно пред олтар?

Парис Хилтон конечно пред олтар?

Парис во едно скорешно интервју најави дека во 2010 година ќе прошета до олтарот со своето момче Даг.

06. Jan 2010 14:01

На интернет се појави новата песна на Мајкл Џексон

На интернет се појави новата песна на Мајкл Џексон

Дел од необјвената песма „Another day“ на мајкл Џексон снимена заедно со неговиот колега Лени Кравиц се појави на Интернет.

03. Jan 2010 14:18

Изберени спотови на деценијата

Изберени спотови на деценијата

Изберен е најдобар спот во минатите десет години. Интересно е дека во изборот не пресуди буџетот со кој е направен спотот, скапоцената опрема, сценографијата и специјалните ефекти. Најважната беше идејата.

31. Dec 2009 16:39

Меган Фокс најсексипилна Жена во светот

Меган Фокс најсексипилна Жена во светот

Втора година по ред читателите на магазинот „ФХМ“ ја прогласија Меган Фокс за најсексипилната жена на светот. Оваа бринета минатата година и ја превзема титулата на Анѓелина Џоли, а оваа година на Џесика Алба.

28. Dec 2009 15:49

Чарли Шин за Божиќ во затвор

Чарли Шин за Божиќ во затвор

Познатиот холивудски актер Чарли Шин е оптужен за семејно насилство со што поголемиот дел од Божиќ го помина во притвор. Полицијата го уапсила Шин (44) во неговата куќа во Аспен, одморалиште во Колорадо. Тој е обвинет поради напад врз својата сопруга Брук Мјулер.

28. Dec 2009 15:39

Бритни најбарана личност

Бритни најбарана личност

Според податоците на истражувањето на порталот „ask.com“ најбарана личност на Интернет во изминатите десет години е познатата холивудска ѕвезда Бритни Спирс (28).

25. Dec 2009 15:43

Дамите од „Сексот и градот“ повторно во акција!

Дамите од „Сексот и градот“ повторно во акција!

На интернет сајтовите се појави и првата официјална најава за продолжението од филмот „Сексот и градот“. Заплетот на овој филм претставува една од најстрого чуваните тајни во Холивуд.

24. Dec 2009 15:01

Се разведуваат Сузан Серандон и Тим Робинс

Се разведуваат Сузан Серандон и Тим Робинс

Холивудскиот пар Сузан Сарандон и Тим Робинс објавија дека не се повеќе заедно. Според Дејли Мејл по повеќе од две децении поминати заедно тие ставија крај на својот заеднички живот.

24. Dec 2009 12:48

Шер ја продава куќата на Хаваи

Шер ја продава куќата на Хаваи

Американската глумица и пејачка Шер ќе ја понуди на продажба на 18 јануари, нејзината куќа на Хаваи со поглед на Пацифик.

« Прва ‹ Претходна 123169170171 Следна › Последна »