Забава

23. Dec 2009 19:23

Адријана Лима и Марко Јариќ купија вила од 9 милиони долари

Адријана Лима и Марко Јариќ купија вила од 9 милиони долари

Бразилскиот супермодел Адријана Лима и нејзиниот сопруг, српскиот кошаркар Марко Јариќ, купија вила на Флорида, објави Вол Стрит Џрнал. Куќата за која платиле 9 милиони долари е сместена на еден од 32-та поседи на приватниот остров Индијан Крик во близина на Мајами Бич.

23. Dec 2009 17:33

Марија Шерифовиќ со нов албум

Марија Шерифовиќ со нов албум

Марија Шерифовиќ,српската пејачката која пред две години победи на Изборот за песна на Евровизја, сними нов албум, се обидува да го освои странскиот пазар, се заљуби и ослабе.


23. Dec 2009 17:26

„Ѕвездени патеки“ е најпиратиран филм во 2009 година

„Ѕвездени патеки“ е најпиратиран филм во 2009 година

Со преку 10 милиони симнувања филмот „Звездени патеки“ е меѓу најсимнуваните филмови од Интернет тоа го покажува сајтот TorrentFreak. Ова илегално симнување од Интернет продолжува и во 2009 иако оваа година е одлична во однос на кино посетителите и со над 10 милијарди продадени билети.

22. Dec 2009 00:00

Кумановки најубави жени за членовите на „Ван Гог“

Кумановки најубави жени за членовите на „Ван Гог“

Членовите на белградската рокенрол група „Ван Гог„ сметаат дека Кумановки се најубави жени во државата. По гостување во четири града, на последниот настап во Скопје на прашање на новинарите како им се допаѓаат жените тука, еден од членовите на групата изјави дека сите Македонки се убави, но Кумановки му оставиле најголем впечаток.

21. Dec 2009 00:00

Сузан Бојл ќе пее во новиот филм за Џејмс Бонд

Сузан Бојл ќе пее во новиот филм за Џејмс Бонд

По издавањето на дебитантскиот албум, кој се продаде во рекорден број, Сузан Бојл ќе пее новиот филм за Џејмс Бонд. Насловната нумера на композиторот Монти Норман и продуцентите на филмот сериозно размислуваат Бојл да ја испее нумерата.

20. Dec 2009 00:00

Хари Мата Хари во "Амнезија"

Хари Мата Хари во "Амнезија"

Босанскиот поп-пејач Хари Варешановиќ повторно ќе ја забавува кумановската публика.

20. Dec 2009 00:00

Бојан Маровиќ во Куманово

Бојан Маровиќ во Куманово

Црногорската поп-ѕвезда Бојан Маровиќ вечерва ќе гостува во клубот „Академија„. Бојан пред кумановци ќе се претстави со своите хитови, но и старите ЈУ хитови.....

20. Dec 2009 00:00

Севе го покажа целулитот

Севе го покажа целулитот

Најпознатат хрватска пејачка Северина Вучковиќ, која со години ја освојува титулата за нај хрватица, покажала дека и таа е само жена. На снимањето на хрватското новогодишно шоу таа покажа повеќе отколку што планирала. Во текот на нејзиниот настап се откри една несовршеност.

20. Dec 2009 00:00

Бајага во Куманово

Бајага во Куманово

Српската  звезда Момчило Бајагиќ - Бајага и неговaта група Инструктори,  ќе одржат концерт во Куманово. На Градскиот плоштад Бајага ќе пее 2,5 часа по што ќе следува спектакуларен огномет.

19. Dec 2009 00:00

Кумановски тамбураши и Нино ја вратија изворната музика

Кумановски тамбураши и Нино ја вратија изворната музика

Со нашата работа на голема врата ја враќаме тамбурашката музика, бидејќи Куманово во 1917 година постоел голем тамбурашки оркестар. Наша идеја е тамбурата како инструмент да почне да се изучува во музичките училиште и да го добие своето вистинско место.

« Прва ‹ Претходна 123169170171 Следна › Последна »