Забава

20. Jun 2017 14:22

„Балкан бенд“ ја промовираа „Зависен“

„Балкан бенд“ ја промовираа „Зависен“

Групата „Балкан бенд“ ја поромовираа нивната нова песна „Зависен“, за која снимија и пот.

08. Jun 2017 13:02

Тајзи ја покажа својата „Омилена“

Тајзи ја покажа својата „Омилена“

Драган Величковски Тајзи сними нова песна и видео запис, кои наскоро ќе бидат промовирани пред публиката.

30. May 2017 14:51

Нино на концерт „Пријатели на тамбурицата„ во Белград

Нино на концерт „Пријатели на тамбурицата„ во Белград

Нино Величковски, вечерва ќе пее на концерт посветен на 10 годишниот јубилеј на Светскиот тамбурашки фестивал Нови Сад, кој ќе се одржи во зградата на Илија Коларац во Белград.

30. May 2017 11:57

Кумановка во конкуренција за Виз ер амбасадор - гласањето сеуште во тек

Кумановка во конкуренција за Виз ер амбасадор - гласањето сеуште во тек

Кристина Станојкова е една од кандидатките за титула „Визер“ бренд амбасадор, а гласањето ќе трае до 9. јуни.

18. May 2017 19:57

„Не го знам твоето име“ нова песна на Мартија

„Не го знам твоето име“ нова песна на Мартија

„ I don't know your name„ („Не го знам твоето име“) е новата песна на младата музичка ѕвезда Мартија Станојковиќ (13), која беше македонски претставник на детската Евровизија на Малта, и учесник на "пинкови ѕвезди".

10. May 2017 14:42

Кумановска денс група во полуфинале на „Ја имам таленат“

Кумановска денс група во полуфинале на „Ја имам таленат“

Кумановското денс студио Мак утре ќе има свој претставник во полуфиналето на регионалното шоу „Ја имам таленат“, кое се емитува на телевизија Пинк.

02. Mar 2017 11:38

Денот Е - „Елементал“ на 18-ти март со концерт во Скопје

Денот Е - „Елементал“ на 18-ти март со концерт во Скопје

После одличните концерти во Загреб и Белград, третиот град во кој „Елементал“ ќе настапат со нивното шоу „Денот Е“ е Скопје.

03. Feb 2017 12:55

Од утре ќе се пушта македонска музика

Од утре ќе се пушта македонска музика

Tргната е забраната за јавно емитување македонска музика што беше воведена на 17 септември минатата година, соопшти Здружението за заштита на авторските музички права (ЗАМП).

22. Dec 2016 17:21

Тајзи роденденски „части“ нова песна- Слушнете ја „Афтер“

Тајзи роденденски „части“ нова песна- Слушнете ја „Афтер“

Драган Величковски- Тајзи освен што вчера роденденски ги дувна свеќичките на тортата, реши своите фанови да ги почасти со уште една нова песна.

08. Dec 2016 14:46

„Челик бенд„ ја промовираше песната „Кумановски зет“

„Челик бенд„ ја промовираше песната „Кумановски зет“

Кумановскиот група „Челик бенд„  завчера го промовираше спотот за песната „Кумановски зет“, со која одбележа три години постоење и успешна работа.

« Прва ‹ Претходна 123169170171 Следна › Последна »