Забава

28. Nov 2016 16:13

Премиерно: Новата песна и видео запис на Тајзи и Спејко (фото и видео)

Премиерно: Новата песна и видео запис на Тајзи и Спејко (фото и видео)

Тајзи и Спејко не мируваат, туку напорно работат на промоција на новите песни на српски и македонски јазик.

20. Nov 2016 21:36

Мартија е наш победник иако заврши на 12. место

Мартија е наш победник иако заврши на 12. место

Македонската претставничка Мартија Станојковиќ освои 12. место на детскиот Евросонг, кој вечерва се одржа во Валета, Малта.

10. Nov 2016 12:14

„Милиграм“ вечерва на градскиот плоштад

„Милиграм“ вечерва на градскиот плоштад

Српската група „Милиграм“, вечерва ќе настапи на градскиот плоштад во Куманово, по повод 72 од ослободување на градот.

02. Nov 2016 11:14

Милиграм ќе пее за Денот на градот

Милиграм ќе пее за Денот на градот

 Српската поп група Милиграм ќе пее на градскиот плоштад во Куманово за Денот на градот -11 Ноември.

31. Oct 2016 15:13

И покрај забраната Тајзи и Спејко со нови песни

И покрај забраната Тајзи и Спејко со нови песни

Иако веќе подолг период има забрана за македонска и српска музика на сите радио и телевизиски станици во земјава, на некои од  пејачите  не им пречи да создаваат нови песни и спотови.

12. Oct 2016 14:42

Мартија ќе ја пее „Љубовта не води„ на детски Евросонг

Мартија ќе ја пее „Љубовта не води„ на детски Евросонг

  "Љубовта нè води" е песната со која нашата сограѓанка Мартија Станојковиќ ќе ја претставува Македонија на годинашниот јуниорски Евросонг, кој ќе се одржи на 20 ноември во Валета, Малта.

11. Oct 2016 14:49

Дали ги препознавате трите кошаркари на Куманово во сликата на Тајзи?

Дали ги препознавате трите кошаркари на Куманово во сликата на Тајзи?

Кумановскиот реге пејач Тајзи на социјалните мрежи постави фотографија од времето во кое го носел репрезентативниот дрес на Македонија.

06. Sep 2016 16:52

Одличен концерт со многу квалитетна музика

Одличен концерт со многу квалитетна музика

Уште едно одлично издание на фестивалот на дувачки оркестри „Рома труба фест“ имаа можност да видат синоќа посетителите на градскиот плоштад во Куманово.

05. Sep 2016 10:12

„Рома труба фест“ вечерва на градскиот плоштад во Куманово

„Рома труба фест“ вечерва на градскиот плоштад во Куманово

Меѓународниот фестивал на дувачки оркестри „Рома труба фест“, вечерва во 19.30 часот ќе се одржи на градскиот плоштад Куманово.

29. Aug 2016 10:02

Од класика до севдах на тамбурашкиот фестивал во Куманово

Од класика до севдах на тамбурашкиот фестивал во Куманово

Заврши 12. Меѓународен фестивал на тамбурата во Куманово. Во две вечери, петок и сабота, на градскиот плоштад се претставија 7 тамбурашки оркестри со над 120 тамбураши од Македонија, Србија, Босна и Херцеговина и Словенија.

« Прва ‹ Претходна 1234...169170171 Следна › Последна »